Důvěryhodná firma Ohlasy zákazníků

Časté dotazy

Čím a jak zkrátím lištu?

Celou ukázku a návod naleznete na našich stránkách v sekci - Návody k montáži/zkracování a úprava lišt.

Vybral/a jsem správnou lištu?

V případě, že si nejste jisti výběrem lišty, napište do poznámky v objednávce pro jaký účel je lišta vybrána
a požádejte o kontrolu výběru.

Dokáži si lištu namontovat sám/a?

Snadnější na montáž jsou samolepící přechodové lišty. Celý návod naleznete na našich stránkách v sekci – Návody k montáži/montáž lepeného profilu.

Jaké nářadí potřebuji k montáži lišt?

K montáži samolepících lišt vám postačí metr, tužka a pilka na železo. K montáži šroubovaných a narážecích lišt budete ještě potřebovat vrtačku.

Jak mám připravit podlahu před montáží?

V případě, že montáž bude prováděna na dva stíratelné materiály s použitím samolepící lišty, je dobré před lepením lišty podlahu odmastit vodou s odmašťovacím přípravkem. Po úplném uschnutí podlahy lze lištu bez obav nalepit.

Jak lištu demontuji?

Samolepící lištu odtrhnete, bohužel se lišta většinou u demontáže zkroutí a již nelze opětovně použít. Šroubovací profil pouze odšroubujete a lišta lze opětovně namontovat. Narážecí profil – pod lištu opatrně zasunete špachtli a pomalu budete nadzvedávat. Takto demontovaná lišta lze použít v případě nezdeformování jejího tvaru.

Drží samolepící lišty opravdu dobře?

Ano, nemusíte se bát, že se lišta se při správné montáži odlepí. Dodržujte návod k montáži vč. odmaštění podlahy před lepením a lišta bude držet léta bez problémů.

Lze samolepící lištu použít při přechodu PVC a koberce?

Jestliže je koberec nízký, lze samolepící přechodovou lištu bez obav použít. Jestliže však má koberec vyšší vlas, nelze doporučit montáž s použitím samolepící lišty. V tomto případě doporučujeme použít lištu narážecí nebo šroubovací.

Mám výškový rozdíl v podlahách, jak mám vybrat správnou lištu?

U každé lišty je napsán výškový rozdíl, který lišta snadno vykryje.